Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

PROJEKT OBCE - Výstavba detského ihriska

V Roku 2019 je finančne najnákladnejšou vybudovanie detského ihriska, ktorého náklady siahajú až do výšky 18 tisíc eur. Obci sa na projekt podarilo získať dotáciu z Úradu vlády vo výške 8 500 eur, zvyšných 10 tisíc budeme spolufinancovať z rozpočtu obce. „Do výstavby detského ihriska sme sa rozhodli zafinancovať hlavne preto, že v obci nemáme podobný priestor pre deti. Ihrisko pri materskej škole slúži len deťom, ktoré túto školu navštevujú a v poobedňajších hodinách nie je prístupné verejnosti. Využili sme výzvu Úradu vlády, ktorý na takéto aktivity vyhlásil podporu a boli sme úspešní.

Jeho súčasťou budú hojdačky, kolotoče aj šmýkačka s detským domčekom. Všetky hracie prvky budú vyhotovené z tých najkvalitnejších materiálov - z nerezovej konštrukcie odolnej voči korózii aj poveternostným podmienkam a v netradičnom dizajne.

Projekt je určený hlavne pre deti a mládež obce Ludrová. Konkrétne najmladšej vekovej kategórii, ktorá nemá doposiaľ vytvorené adekvátne podmienky na svoju činnosť. Realizácia projektu bude prínosom tiež pre všetkých občanov obce, ktorí tu nájdu priestor pre relax a oddych. Do projektu bude zapojených cca 90 detí z Materskej a Základnej školy v obci spolu s ich rodičmi.

Areál ihriska bude verejnosti prístupný nepretržite. Jeho správa a údržba bude v réžii obce, ktorá zabezpečí aj dozor a ochranu ihriska formou prípadného vybudovania kamerového systému. Na informačnej tabuli v areály ihriska budú jasne zadefinované podmienky a spôsob využívania jednotlivých jeho prvkov, aby bola dostatočne zabezpečená bezpečnosť návštevníkov.

ihrisko1-jpg_1548936211.jpgihrisko2-jpg_1548936238.jpg


 
ÚvodÚvodná stránka