Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuálne oznamy obce Ludrová

Základné informácie o obci

Obec Ludrová sa nachádza v ústí Ludrovskej doliny približne 4 km juho-východne od Ružomberka.
Je situovaná v smere sever – juh a obklopená menšími masívmi podhoria Nízkych Tatier.
Obec je východiskom do Ludrovskej doliny, ktorá končí pod vrcholom Salatína, ktorý  patri k najvyšším vrchom okresu Ružomberok.
foto obce


 

Úradná tabuľa

Upozornenie na smogovú situaciu PM10 - Ružomberok a okolieVytlačiť
 

Podľa novelizácie 293/2017 Z.z. Zákona o ovzduší 137/2010 Z.z. vydal Slovenský hydrometeorologický ústav ako poverená organizácia upozornenie na smogovú situáciu pre častice PM10 v nasledujúcich oblastiach:

Martinček

Ružomberok

Ludrová

Štiavnička

Lisková

Likavka

Liptovská Štiavnica

Bližšie informácie o postihnutých oblastiach a aktuálnych koncentráciách PM10 možno nájsť na stránke www.shmu.sk/sk/?page=1&id=oko_varovny_system , a tiež v priloženom informačnom dokumente Všeobecné informácie o smogu

 


 
 

KollárovciVytlačiť
 

plagat.jpg


 
 

Oznam k žiadosti o úľavu na vývoz TKO pre rok 2018Vytlačiť
 


 
 

Hlásnik 2-2017Vytlačiť
 

hlásnik 2-2017

Súbor na stiahnutie Hlásnik 2-2017.pdf Hlásnik 2-2017.pdf (4.6 MB)

 
 

Regionálna veterinárna a potravinová správa Liptovský MikulášVytlačiť
 


 
 

Upozornenie Okresného riaditeľstva PZ v RužomberkuVytlačiť
 

Upozornenie Okresného riaditeľstva PZ v Ružomberku

Vážení občania, nakoľko bol v poslednom období zo strany polície zaznamenaný opäť zvýšený nárast trestnej činnosti „podvodov spáchaných na senioroch,“ Okresné riaditeľstvo policajného zboru v Ružomberku sa obracia na širokú verejnosť s výzvou o zvýšenie obozretnosti seniorov. V posledných prípadoch páchatelia telefonicky kontaktovali seniorov a vydávali sa za ich deti s tým, že spôsobili dopravnú nehodu. Pri nehode utrpeli poranenie jazyka preto nemôžu dobre rozprávať, aby navodili situáciu dôveryhodnosti, že ide naozaj o ich deti. Ostatní účastníci nehody sú hospitalizovaní v nemocnici a oni potrebujú odškodniť vodiča. Financie majú poslať na číslo účtu v banke, ktoré im povedia.

V takýchto prípadoch okamžite kontaktujte políciu na bezplatnom telefónnom čísle 158 alebo osobne na najbližšom útvare Policajného zboru a najbližšiu rodinu. Peniaze v žiadnom prípade nikomu neodovzdávajte!


 
 

Harmonogram zberu odpadu Vytlačiť
 

                                                                                                                                             

index.png

Harmonogram zberu triedeného odpadu

 

Združenie obcí separovaného zberu Liptovské Sliače a Združenie obcí EKOLÓG, prostredníctvom ktorých zbierame a likvidujeme v našej obci niektoré povinne triedené zložky komunálneho odpadu (papier, sklo, plasty a kovy) informuje občanov Ludrovej o termínoch vývozu jeho jednotlivých zložiek v mesiaci november 2017 (pozri prílohu).

 

Touto cestou žiadam, aby sme predchádzali prepĺňaniu kontajnerov na plasty stláčaním plastových fliaš a nádob a  skladaním papierových a kartónových krabíc. Ide o časovo a fyzicky nenáročnú činnosť, ktorá ale dokáže objem ukladaného plastového odpadu zredukovať na jednu štvrtinu.
Buďme ohľaduplný voči sebe, životnému prostrediu ale i voči obci, v ktorej žijeme a ktorá za všetky odpady v jej katastri zodpovedá a snažme sa urobiť všetko preto, aby poplatok za komunálne odpady a drobné stavebné odpady nemusel v budúcnosti drasticky stúpať.

starosta obce Peter Slimák


 
 

Rady senioromVytlačiť
 

rady seniorom.jpg


 
 

Ako správne separovaťVytlačiť
 

leták


 
 

Oznámenie o začatí územného konania Vytlačiť
 


 
 

Chodci pozorVytlačiť
 

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v  Ružomberku

Vážení spoluobčania,

každý deň dochádza na našich cestách k vážnym dopravným nehodám. Ich obeťami bývajú aj chodci a cyklisti. Príčinou mnohých nehôd je nedostatočná viditeľnosť týchto účastníkov cestnej premávky.

Polícia žiada chodcov aby na cestách nezabúdali na svoju bezpečnosť. „Vidieť a byť videný“ je základné pravidlo bezpečnosti na cestách. Pri zníženej viditeľnosti a za zhoršených poveternostných podmienok (sychravé počasie, sneženie, rýchlo sa stmieva) to platí dvojnásobne. Vodiči, ktorí zranili chodca, prípadne cyklistu sa zhodujú na tom, že ho nevideli vôbec, alebo spozorovali príliš neskoro. Pokiaľ najmä v obciach nie je chodník, musí chodec ísť po ľavej krajnici alebo čo najbližšie pri ľavom okraji vozovky, pričom musí mať na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev.

Od 1. februára 2009 je účinný zákon NR SR č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke, ktorý ukladá chodcom a cyklistom povinnosť zviditeľniť sa za zníženej viditeľnosti reflexnými doplnkami. Za porušenie tejto povinnosti je možné uložiť pokutu 30 € (903,78,-Sk).

 

 

 

 


 
 

dnes je: 22.2.2018

meniny má: Etela

webygroup
ÚvodÚvodná stránka